The Sims – fenomen gry

Wszyscy,którzy są entuzjastamirozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnościąodpowiednio zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta legendarnajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być programemsprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeślimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to skomplikowane,wskutek tego, iż gra ta w szeregu przypadków honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejkultowej gry zostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra taprzenigdy tak w rzeczy samej nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wielezadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniesłychanie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta takwłaściwie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Istotnejest w takim razie to,żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i naodpoczynek czy na spożywaniepojedynczych posiłków.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,niemniej jednak oczywiściemożemy wprowadzić do grygruntownieinnowacyjnych Simów, znowuż przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest onabowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grębardzociekawą oraz wciągającą. Wszystkiekreowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiobiektami – wypróbuj też SimCityBuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła takkolosalnej popularności. „The Sims”jest w związku z tym pierwszączęścią serii, jaka odniosła nadzwyczajnypowodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*