Wycieczka na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali przede wszystkim na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jednak też w celach krajoznawczych. Teraz coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił wreszcie do łask. Ten kuszący region to perfekcyjne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są też wycieczkilwow.pl. Rzecz jasna najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie oraz uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże powszedniość każdego przewodnika turystycznego po wschodniej stronie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, rozkoszną kuchnią i niesłychanie, jakkolwiek to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, w pewnych sytuacjach nawet kilkanaście godzin. Wynika to z gigantycznego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Ewidentnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niezwykle podobne, wystarczy ich jedynie porządnie używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, idealna kuchni oraz ogrom inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne Chortycia

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*