SimCity fenomen gry

Wszyscy, którzy są wielbicielami rozmaitego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością poprawnie wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta popularna już gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo wcale nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą kultową oraz cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżeli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawiłe, wskutek tego, iż gra ta nieraz dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej popularnej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta przenigdy tak ściśle mówiąc nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wiele zadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa wybitnie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta tak w rzeczy samej może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Ważne jest w następstwie tego to, by każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na odpoczynek czy na jedzenie poszczególnych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednakże bezsprzecznie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry totalnie oryginalnych Simów, znów przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest ona bowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę wybitnie atrakcyjną i wciągającą. Wszelkie kreowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymi przedmiotami – sprawdź również SimCity BuildIt Hack.

Motyw niekończącej się gry komputerowej był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria wcześniej nie zdobyła tak obszernej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, która odniosła fenomenalny powodzenie na pełnym rynku gier komputerowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*